Děkujeme všem zákazníkům za obrovský zájem. Jsme bohužel na hranici naší výrobní kapacity. U sedaček a příslušenství označených 0 skladem může být dodací lhůtu až 10 pracovních dní. Děkujeme za pochopení. Pokud hodně spěcháte napište to prosím do poznámky.

CYKLOSEDAČKA

 • Jak malé dítě můžu na sedačce vozit, od kolika let?
  Určující podmínkou jsou schopnosti dítěte. Musí umět bezpečně sedět a držet se řídítek po dobu Vaší plánované jízdy. Většina dětí toto zvládá na krátké jízdy (do 1/2h) od 18 měsíců.  Pro pohodlné sezení by mělo být vysoké alespoň 70cm.

 • Dítě roste, jak se mění nastavení sedačky podle výšky dítěte?
  Sedačka není nastavitelná, neroste s dítětem. Umístění sedátka a umístění třmenů na nohy jsou střední polohou (pro cca 2.5leté dítě - cca90cm výška). Pro menší a větší děti se mění jen naklonění těla  k řídítkům a poloha kolen - obojí v komfortní zóně dítěte. Pro nastavení většího pohodlí pro ty nejmenší děti, je vhodné použít přídavná řídítka
   
 • Jak velké dítě můžu na sedačce ještě vozit?
  Hlavním faktorem je výška dítěte tedy max. 110cm (cca 4roky). Jde o to, aby sedící dítě (jeho kolena) nebezpečně neovlivňovalo úhel natočení řídítek. Dalším faktorem je hmotnost,  max.22kg.

 • Jak je to s bezpečím dítěte?
  Sedačka je stavěná s koncepcí "offroad seat" bez pasívní ochranné skořepiny. Zajišťuje maximální možnou bezpečnost z hlediska ergonomie a uchycení dítěte ke kolu. Nebezpečí úrazu při případném pádu je minimalizováno konstrukčně:
  1. Tříbodovým uchycením dítěte k sedačce a uchycením kotníků.
  2. Pěnovým nepraskavým nezávadným materiálem.
  3. Spolehlivým připevněním sedačky ke kolu.
  Hlavní odpovědnost ale leží na jezdci, který poveze dítě, na jeho zodpovědném přístupu k výběru trasy a způsobu jízdy. Také na ochranných prostředcích, kterými opatří dítě - přilbě, brýlích, rukavicích a oblečení.
  Pokud se chystáte na traily kde na vlnách může docházet ke kompresi, je vhodné opatřit kolo bezpečnostním krytem představce. 

 • Proč nemá sedačka pevnou skořepinu a opěradlo?
  Již zmíněná koncepce terénní sedačky využívá "polohu cyklisty" i pro dítě. Dítě se v ní drží řídítek a sedí obkročmo na rámu. Tato pozice nevyžaduje opěradlo ani ochrannou skořepinu, naopak je vylučuje.

 • V čem je pozice "cyklisty" pro dítě výhodná a nevýhodná?
  Pozice cyklisty pro dítě je trendem posledních 5 let. Oblíbená je především v terénní cyklistice. Dokonale naplňuje představu o sdílení cyklozážitků s dětmi. Možnost stálé kontroly nad dítětem s možností přímé komunikace je pro cyklorodiče to pravé ořechové. Další výhodou jsou jízdní návyky, které mohou děti vstřebávat již od batolecího věku a uplatnit je později při vlastním bikování. A v neposlední řadě je výhodou i rozložení vibrací, přenášenými z kola na dítě. Jsou rozložené mezi ruce na řídítkách a trup na sedátku. Jednou z mála nevýhod je nemožnost spánku na sedačce.

 • Jak a kde můžu se sedačkou jezdit?
  Na sedačce není možné spát, proto je určena na kratší výlety (do 2h). Je potřeba naplánovat výlet tak, aby ladil s biorytmem dítěte. Když už se stane že dítě usíná, doporučuji ho levou rukou podepřít a dojet na nejbližší možné místo odpočinku.  Místo a trasa samozřejmě závisí na vás. Doporučuji spíše cyklostezky a cesty s malou hustotou aut. Ohledně technické obtížnosti výletu je to o zkušenostech a schopnostech jezdce. Z vlastní zkušenosti vím, že se sedačkou na vhodném kole můžete vyrazit i na hladké flowtraily, nebo na modré singltreky. Cílem je radost z bikingu pro jezdce i dítě, rozhodně není žádoucí hledat limity. Jezděte zodpovědně a na jistotu. Ale když už dojde k nebezpečné situaci, nezapomeňte, že je dítě připoutáno ke kolu ve vaší náruči, objímáte ho. Snažte se aby, tak zůstalo a bylo vámi ochráněno stále.

 • Můžu jezdit s dítětem já?
  Na kole se sedačkou může jezdit každý :-) Ale pokud chcete jezdit bezpečně a zodpovědně, je dobré dodržovat pár podmínek. Jezdec by měl být samostatně zodpovědný (starší 18let). Jeho vědomí a schopnosti nesmí být jakkoli sníženy či ovlivněny. Měl by mít zkušenosti a dovednosti na kole na takové úrovni, aby dokázal naplánovat trasu a projet ji s jízdní převahou. Měl by být schopen předvídat chování kola se sedačkou a být schopen rychlé reakce v nečekaných situacích. Výška postavy jezdce je doporučená nad 160cm. S nižší postavou ubývá komfortu při nasedání i jízdě.

 • Můžu dát sedačku na moje kolo/elektrokolo?
  Koncept sedačky je víceméně univerzální. Lze ji díky přídavným klínům namontovat téměř na všechny kola a elektrokola se sklonem horní rámové trubky 0°- 35°. Lze ji namontovat i na karbonové rámy. Velkou výhodu mají kola s teleskopickou sedlovkou, velmi usnadňují nasedání na kolo se sedačkou. A to hlavně bikerkám/bikerům menšího vzrůstu. Moderní rámy s plochou horní rámovou trubkou jsou nejvhodnější a klín na nich dobře sedí. Čím oblejší horní trubka, o to je snadnější sklouznutí (při "hrubší" jízdě) klínu mimo trubku. Nejde o ohrožující závadu a lze ji lehce rukou napravit během jízdy.
  Bohužel nejde sedačku bezpečně přidělat na dámské rámy starých kol, bez horní rámové trubky. Také na rámy kde jsou ovládací lanka vedena po boku trubek nejde sedačka použít. V těchto případech by sedačka stlačovala lanka a znemožňovala jejich funkčnost. Použití na kolech s lanky vedenými po horní straně rámové trubky je podmíněno použitím adaptéru. Pokud lanka překáží jen popruhu, je potřeba vést popruh pod lanky. Pokud v montáži překáží blatníky nebo jiné přidané nenosné prvky, popruh nelze vést přes ně. Sedačku lze dát i na elektrokola. Nelze ji bohužel použít na ta, kterým by sedačka překryla ovládací prvky. 
  Pedály doporučuji spíše platformy než nášlapné (týká se méně zkušených jezdců). Velkou výhodou je teleskopická sedlovka, ta poskytuje pohodlné nasednutí i jízdu. U rámů silničních kol, gravelů atd, kde je jezdec "položen" k řídítkům je prostor pro dítě menší. Jízda s dítětem na přední sedačce není tolik pohodlná. Prostor pro malého pasažéra lze vylepšit přizvednutím řídítek pomocí extendru.

 • Zvládnu sedačku namontovat sama/sám, jak dlouho mi to bude trvat?
  Přichycení na rám kola je tak jednoduché jak jen může být. Pouze 2 nezávislé popruhy s pevnostními přezkami. Zvládne to opravdu každý. Pro první montáž je potřeba sledovat přiložený návod. Je potřeba správně zvolit podpůrný klín, správně 2 x omotat hlavovou trubku předním  popruhem, zvolit správné díry pro hlavní popruh a správně napolohovat přezku hlavního popruhu. Proto vám první montáž může trvat cca 5 minut. Každou další montáž už zvládnete do minuty. Návod je zde.

 • Je sedačka certifikovaná?
  Legislativa ČR je v oblasti cyklosedaček harmonizována s EU normou ČSN EN 14344 z roku 2005. Bohužel ještě neobsahuje koncepci terénních sedaček. Při konstrukci a vývoji Flixflox sedačky byli zohledněny všechny odstavce normy, které bylo možné aplikovat. Také testování bylo upraveno vzhledem k odchylkám. Sedačka byla ověřena v certifikovaném Strojírenském Zkušebním Ústavu (SZU) v Jablonci nad Nisou. Odchylky od normy a jejich zdůvodnění lze najít v přiložené prohlášení o shodě.

 • Měl bych na něco při používání dávat pozor?
  Používání sedačka nepřináší jen bikové sdílené radosti. Přináší i několik povinností, vycházejí však z již zmiňovaného zodpovědného přístupu k jízdě s dítětem a jsou logické. Zde jsou ty nejdůležitější:
  -Stálá kontrola dítěte během jízdy.
  -Před jízdou kontrola sedačky, spon a popruhů.
  -Před jízdou kontrola upevnění sedačky na kola a připnutí dítěte.
  -Dbát na ochranu dítěte - přilba, brýle, rukavice, vhodné oblečení.
  -Dbát na dobrý technický stav kola.
  kompletní soupis podmínek užívání a varování naleznete zde.
  Soupis podmínek a varování

 • Z čeho je sedačka, nejsou materiály škodlivé pro dítě?
  Všechny díly a materiály jsou od českých dodavatelů s ověřenou zdravotní nezávadností. Nosná konstrukce sedačky se skládá ze 5 částí(včetně klínu) vyrobené z PolyEthylénové vysokohustotní pěny s uzavřenou buněčnou strukturou. To zajišťuje její jedinečnou kombinaci vlastností. Tuhost pro nosnost, měkkost pro pohodlí, lehkost (celá sedačka jen 595g), strukturu pro tlumení vibrací a vodní nenasákavost. Díly sedačky jsou do sebe zaklesnuté bez použití lepidla, je možné je libovolně rozkládat a opět skládat dohromady. Unikátní vedení popruhů pro připnutí dítěte svazuje sedačku do pevného celku.  Přezky a spony jsou z PolyAmidu, tam kde je potřeba, jsou pevnostní. Popruhy jsou PolyPropylénové.

 • A co ekologie? 
  Všechny výše jmenované materiály jsou běžné plastové materiály určené k plné recyklaci. Až vám sedačka doslouží, stačí ji rozložit a hodit do kontaineru na plasty.
Zpět do obchodu